Ne Yapıyoruz?

Farklı ulaşım modlarını birleştiriyoruz

TRota ile tren, metro, tramvay, otobüs gibi karayolu toplu taşıma araçlarını, feribot, vapur, deniz otobüsü gibi deniz yolu toplu taşıma araçlarını, e-skuter, e-bisiklet gibi mikromobilite araçlarını ve taksi, paylaşımlı araç gibi seçenekleri bir arada topluyor, tek uygulama ile uçtan uca hizmet sunuyoruz.

Alternatif rota seçenekleri sunuyoruz

TRota ile farklı ulaşım modlarını kullanarak; hızlı, ekonomik, çevreci ve kısa rotalar sunuyoruz. İhtiyacınıza göre tercihi size bırakıyoruz.

Yolculuk sürelerini kısaltıyoruz

TRota desteklediği farklı ulaşım modları sayesinde, trafik durumu gibi verilerden de faydalanarak daha hızlı rotalar sunabiliyor.

Karbon emisyonunu azaltıyoruz

Yapılan araştırmalara göre bir otomobil, bir yolcu için her bir kilometre başına 192 gr CO2 salınımı gerçekleştiriyor. Bir tren bir yolcu için her bir kilometre başına 75 gr CO2 salınımı gerçekleştirirken bir e-bisiklet her bir kilometre başına 5 gr CO2 salınımı gerçekleştiriyor.

TRota sadece toplu taşıma kullanımı teşvik ederek bile CO2 salınımı yarı yarıya azaltıyor.

Uçtan uca deneyim sağlıyoruz

TRota ulaşım hizmetine ilişkin olarak sefer bilgileri, rezervasyon, ödeme ve biletleme işlemlerinin tamamını tek bir uygulamadan sunarak uçtan uca bir deneyim sunuyor.

Akıllı şehirler için veri üretiyoruz

TRota, anonimleştirilmiş kullanım verileri sayesinde şehrin hangi noktasında, hangi saatlerde trafik yoğun, hangi rotada, hangi ulaşım araçları tercih ediliyor gibi sorulara cevap buluyor. Bu sayede ulaşım hizmetinin düzenlenmesine ve yeni yatırımların planlanmasına yardımcı oluyor.